Klubb alfa romeo norge

Italiensk Dag 2011

Rudskogen 30. juli 2011

Programmet for Italiensk Dag 2011 er nå klart! Rudskogen har nettopp blitt godkjent av NBF så alt er klart for banekjøring. De som er ivrige etter å komme seg ut på banen kan forhåndspåmelde seg via dette skjemaet. Forhåndspåmeldte vil bli prioritert når en skal kjøre på banen. Vel møtt!

Klikk her for å laste ned programmet.

 

 

Og resten er historie...:

 

Rudskogen 31. juli og 1. august 2010

Programmet for IW 2010 kan du laste ned her.

Alfa Romeo feirer i 2010 sitt hundreårsjubileum, og i den forbindelse inviterer Klubb Alfa Romeo Norge i samarbeid med Norsk Ducatiforening Desmodromene, alle som har hjerte for Italiensk motorkunst velkommen til en Italiensk weekend på Rudskogen, lørdag 31. juli og søndag 1. august.

For å markere Alfa Romeo’s 100-års jubileum, er det på sin plass at også Italiensk Dag blir noe litt ekstra i år, og det gir samtidig våre venner i de andre italienske MC- og bilklubbene anledning til å bli med på fødselsdagskalaset. Derfor blir vår tradisjonsrike stormønstring i år erstattet av en Italiensk Weekend. Denne vil foregå på Rudskogen, et anlegg som i år vil fremstå i ny drakt med betraktelig bedre plass for å kunne ta imot flere hundre italienske kjøretøy, pusset og polert for anledningen.

Når arrangementet i år går over to dager, gir dette rom for flere aktiviteter. Det blir mer banetid, mer tid til å beskue vakre og sjeldne italienske kjøretøy, og ikke minst, det blir to heftige løp i Corsa Italiana-serien, Norges desidert største og mest spektakulære racingserie. Som nok en rosin i pølsa blir det for første gang i Norge anledning til å se, og høre, fullblods Ducati løpssykler i fri utfoldelse på banen. Dette blir uten tvil to av høydepunktene i løpet av helgen.

Nordens største treff for italienske kjøretøy samler tradisjonelt det meste av motoriserte kjøretøyer fra Italia, fra den enkleste Vespascooteren og Fiat 500 til de mest brutale Ducatier, Lamborghinier og Ferrarier. Her kan man nyte synet av utsøkt industridesign, lyden av fullblods racer-motorer og lukten av de fineste skinninnredninger. Du finner både gammelt og nytt fra merker som Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Maserati, Lamborghini, Ferrari, Ducati, Moto Guzzi og Vespa.

Overnatting

 

For de som søker overnattingsmuligheter i området har vi fått en avtale med Quality Hotel & Resort Sarpsborg. Hotellet ligger ved E6, avkjøring til Sarpsborg N /Grålum. Tlf. +47 69 10 15 00

 

- Pris pr. pers. pr. døgn i enkeltrom, kr. 890,-

- Pris pr. pers. pr. døgn i dobbeltrom, kr. 545,-

- Pris pr. barn 0-3 år. pr. døgn for barneseng i foreldrenes rom, kr. 150,-

- Pris pr. barn 3-12 år. pr. døgn for ekstraseng i foreldrenes rom, kr. 250,-

- Pris pr. barn 12 + år. pr. døgn for ekstraseng i foreldrenes rom, kr. 250,-

Oppgi kodeord  ”Italienske dager” ved bestilling.

Prisen inkluderer: Overnatting i komfortable rom. Stor frokostbuffè. Inngang til Bassengområdet og relax avdelingen i åpningstidene. Gratis utendørs parkering. Gratis tilgang til trådløst internett. Hotellet tar forbehold om prisendring ved endringer i offentlige avgifter.

Rommene vil være klare for innsjekking ca. kl. 15.00 ankomst dagen og det må sjekkes ut før kl. 11.00 avreisedagen hvis ikke annet er avtalt. Andre inn-/utsjekkingstidspunkt må avtales skriftlig med hotellet på forhånd. Hotellet har 400 gratis parkeringsplasser.

Det kan lønne seg å være tidlig ute med bestilling av rom.

Mer informasjon om Italiensk Weekend kommer i neste nummer av Alfanytt, samtidig som det vil bli lagt ut informasjon på www.klubbalfaromeo.no og www.italienskdag.no.

 

Så plukk frem kalenderen med en gang og sett et par store kryss over datoene 31. juli og 1. august. Denne helgen er du i Rakkestad, garantert!

 

 
© 2010 Klubb Alfa Romeo Norge - kontakt webmaster